تبلیغات
Hamedan Civil | پایگاه تخصصی عمرانضمن خوش آمد گویی به شما دوست عزیز خوشحالیم که سایت ما را را برای گذراندن اوقات فراغت خود و کسب اطلاعات جدید و انتقال دانش خود به دیگران انتخاب کرده اید . این سایت مفتخر است با بهره گیری از تیم مدیریتی قوی و استفاده از مدیران کارآزموده و با دانش با رعایت اصول اخلاقی محیطی گرم و صمیمی و متنوع جهت تحقق اهداف خود که همانا ارتقا علم و دانش هموطنان خود می باشد قدمی هر چند کوچک برداشته باشد و این امر تنها در سایه حمایت های شما عزیزان از سایت و مشارکت و انتقال دانش خود به دیگران میسر خواهد بود. با تشکر
پایگاه تخصصی عمران


لینکستان

صفحات

موضوع: زمین شناسی ،

جایی بی نظیر، اگر دانشمند هستید. Antarctica سرزمین دو کرانه است. سردترین و مرتفع ترین همراه با بیشترین مقدار وزش باد نسبت به سایر قاره های روی زمین.
جایی بی نظیر، اگر دانشمند هستید. Antarctica سرزمین دو کرانه است. سردترین و مرتفع ترین همراه با بیشترین مقدار وزش باد نسبت به سایر قاره های روی زمین. تقریبا با ۷۵۴۴ فوت یا حدود ۲۳۰۰ متر بالای سطح دریا، بلندترین قاره جهان است. با وجود اینکه پوشیده در یخ است کمترین میزان بارش را در مقایسه با کویر Sahara را دارد و همین باعث شده جزء بزرگترین کویر جهان باشد. اکثر مردم دچار تصور غلطی هستند که فکر می کنند کویر جایی است که گرم، خشک، شنی و غیر قابل زندگی باشد در عین حال در معنی درست کلمه کویر به هرگونه موقعیت جغرافیایی اطلاق می شود که بارندگی خیلی خیلی کمی داشته باشد. با وجود اینکه در Antarctica زمین پوشیده از یخ است اما این یخ ها از سالیان دراز آنجا بوده اند.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

Antarctica تنها قاره ای است که هرگز جمعیت بومی از انسانها در آن وجود نداشته به این دلیل که محیط وحشتناکی داشته است. قایق سواری به سمت این قاره یکی از مهیج ترین کار ها است چرا که یکی از آموزنده ترین دریا های روی زمین را دارد. عدم دسترسی به این مکان و همچنین کمبود غذای معقول و همچنین کمبود امکانات برای ساخت سر پناه مناسب انسان ها را هزاران سال است که از این منطقه رانده است. اما با پیشرفت تکنولوژی جدید در ۲۰۰ سال گذشته این امکان فراهم آمده تا به این سواحل یخی برای جستجو و مطالعه Antarctica برای اولین بار در تاریخ بشر، دست پیدا کنند.

از آنجایی که هیچ انسانی وجود ندارد که ادعا کند Antarctica سرزمین زادگاه وی می باشد تحقیقات در روی این قاره در بین ملل مختلف به اشتراک گذاشته شده است. دانشمندان از اقصی نقاط جهان روسیه، ژاپن، ایالت متحده امریکا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند، امریکای شمالی و جاهای دیگر به این منطقه آمده اند تا با هم به صورت بین المللی روی خواص بی نظیر Antarctica کار کنند. تعداد زیادی ایستگاه های علمی در این منطقه بر پا شد تا برای دانشمندانی که کار می کردند پناهگاه و ذخیره غذایی تهیه کنند.

برخی از دانشمندان در بخشی از سال برای کامل کردن تحقیقات خود در Antarctica زندگی می کند. تعداد کمی از آنها تا بیش از ۶ ماه نیز در آنجا مستقر بوده اند. در قطب جنوبی خورشید فقط یکبار در سال طلوع می کند و این به این معنی است که ۶ ماه روز است و ۶ ماه تاریکی مطلق.hamedancivil.mihanblog.com

در فصل زمستان زمانی که هیچ خورشیدی وجود ندارد Antarctica جای غیر قابل زیستن می شود. سرد تر از سرد می شود، سرمایی که استخوان در آن یخ می زند و هیچ نوری هم وجود ندارد. آیا می توانید تصور کنید که زندگی کردن در روزی که ۲۴ ساعت فقط تاریکی مطلق است، چه حسی می تواند داشته باشد. دقیقا مثل این است که در فضا زندگی کنید.

● بزرگترین لابراتوار جهان

در ابتدا، ارزش دانشمندانی که روی این منطقه تحقیقات انجام می دادند تنها در این بود که این منطقه عجیب و غریب را شناخته اند. اخیرا، دانشمندان دریافته اند که شرایط موجود در Antarctica به مریخ شبیه است و به دلیل این شباهت ها تحقیقات در مورد Antarctica معنی تازه ای به شناخت نقاط ناشناخته دنیا بخشیده است. Antarctica نه تنها خودش بسیار جذاب است، بلکه یکی از یکی از بهترین آزمایشگاه های جهان که امکانات تحقیق در مورد اثرات سفر های فضایی، توسعه تکنولوژی های جهان برای کشف سایر سیارات و کشف زندگی ماورای عالم خاکی را فراهم می آورد. ( بله، آدم فضایی ها)

اتفاقات خیلی خیلی جذابی در Antarctica کشف شده که ایده های ابتدایی ما را به رقابت وا داشته و اصلی ترین این ایده هایمان ررا در مورد زندگی در زمین را تحت تاثیر قرار داده برخی از این فاکتور های جذاب عبارتند از:

۹۰ درصد یخ زمین در Antarctica قرار دارد. آنقدر یخ وجود دارد که می توانید بلوکی به اندازه هرم Giza برای هر انسان موجود در زمین در آنجا بسازیم. ۹۸ درصد Antarctica از یخ پوشیده شده است.

● زندگی دریایی

برخی گونه های ماهی در اطراف Antarctica وجود دارد که بطور خیلی خاص با زندگی در آب های نزدیک به نقطه انجماد عادت کرده اند. اکثر مخلوقات موجود در کره خاکی در خونشان هموگلوبین دارند که رنگ قرمز خون را به آن می دهد و ما به خوبی این رنگ را می شناسیم. برخی گونه های خاص از ماهی ها، با این وجود در بدنشان سطح پایینی از هموگلوبین را دارند. آنقدر پایین که خون آنها قرمز نیست. همچنین آنها ضد یخ طبیعی در بدنشان دارند که از حتمی آنها در دمای انجماد جلوگیری می کند. حتی اگر شما یک ماهی باشید و آب در تمام سلول های بدنتان یخ بزند، شما بدون شک خواهید مرد. اگر شما یکی از این ماهی ها را صید کنید و آن را با چاقو پاره کنید خون، دستگاه تنفسی و سایر قسمت های بدن این ماهی سفید است.hamedancivil.mihanblog.com

● آب و هوا

Antarctica یکی از سردترین دماهای روی زمین را دارد اما شما نباید تعجب بکنید. سردترین دمایی که از Antarctica گزارش شده است ۸۹.۴°C سانتی گراد است. یکی از مهمترین چیز هایی که مردم از آن بی اطلاع هستند این است که قطب جنوب تمیز ترین و آرام بخش ترین هوای جهان را دارد. بیشترین باد ها را هر کسی که Antarctica را دیده می داند که در نقاط نزدیک به ساحل در لبه قاره می توانید پیدا کند. این باد ها بسیار سریع هستند و به قدری شدید هستند که در دنیا معروفترین می باشند و به نام باد های Ketabatic مشهور هستند و آن ها با نیروی طوفان تا سرعت ۳۰۴ کیلومتر در ساعت می وزد.hamedancivil.mihanblog.com

باور می کنید یا نه با وجود این مقدار یخ در Antarctica چیزی به مفهوم بارش برف یا تگرگ در آنجا وجود ندارد در زمستان های کمی گرمتر روی یخ ها نیز بارش انجام می شود اما به اندازه آن در طول سال به قدری است که Antarctica از نظر خشکی به اندازه کویر ساهارا خشک است.
برچسب ها: سردترین نقاط زمین ، Antarctica ، بزرگترین لابراتوار جهان ، زندگی دریایی ، آب و هوا ، Ketabatic ، زمین شناسی ،

...

نویسنده : بهروز سلیمانیان
11 دی 89نظرسنجی

صفحات جانبی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات